4th International Junior Shotgun Cup in Double Trap, Trap and Skeet + Cup Finals 21.-26.8.2012

Trap Results - Tulokset

PDF-tiedostoFinal Rresults Trap JM (18 kB)
Lopputulokset Trap pojat
PDF-tiedostoFinal Results Trap JM team (19 kB)
Lopputulokset Trap joukkueet pojat
PDF-tiedostoCup Final Trap JM (144 kB)
Cup finaali trap pojat
PDF-tiedostoFinal Result Trap JW (11 kB)
Lopputulokset Trap tytöt
PDF-tiedostoFinal Results Trap JW team (11 kB)
Lopputulokset Trap joukkueet tytöt
PDF-tiedostoCup Final Trap JW (144 kB)
Cup finaali trap tytöt
TekstitiedostoTrap results cup competition (2 kB)
Trap tulokset osakilpailusta

Skeet Results - Tulokset

PDF-tiedostoFinal Results Skeet JM (16 kB)
Lopputulokset Skeet pojat
PDF-tiedostoFinal Results Skeet JM team (18 kB)
Lopputulokset Skeet joukkueet pojat
PDF-tiedostoCup Final Skeet JM (145 kB)
Cup finaali skeet pojat
PDF-tiedostoFinal Results Skeet JW (11 kB)
Lopputulokset Skeet tytöt
PDF-tiedostoFinal Result Skeet JW team (9 kB)
Lopputulokset Skeet joukkueet tytöt
PDF-tiedostoCup Final Skeet JW (145 kB)
Cup finaali skeet tytöt
TekstitiedostoSkeet results cup competition (1 kB)
Skeet tulokset osakilpailusta

Results D-Trap - Tulokset 2-Trap

PDF-tiedostoFinal Results Double Trap JM (11 kB)
Lopputulokset 2-trap
PDF-tiedostoFinal Results Double Trap team (10 kB)
Lopputulokset 2-trap joukkue
PDF-tiedostoDouble Trap cup final (144 kB)
2-trap cup final
TekstitiedostoD-Trap results cup competition (1 kB)

Other information

PDF-tiedostoInformation about the price awarding ceremonies, added 22.8. (126 kB)
Info palkittavien määristä, lisätty 22.8.
PDF-tiedostoTimetable, added 19.8. (110 kB)
Aikataulu, lisätty 19.8.
PDF-tiedostoEntry situation by 19.8.2012 (72 kB)
Ilmoittautumistilanne 19.8.2012
PDF-tiedostoShooters eligible for the 4th IJSC Finals (38 kB)
Ampujat jotka ovat lunastaneet cup finaali paikan

MEDAL TABLE - MITALI TAULUKKO

 GoldSilverBronzeTotal
RUS86216
ITA31 4
FIN1348
USA1 23
FRA1 12
Guest1  1
IND 224
GER 112
TUR 1 1
GBR  11

 

Three best in Skeet JM cup final
Three best in Trap JM cup final

 

28.8.2012  Päivi 

On Sunday junior men completed their competition in Skeet and Trap.
Sunnuntaina pojat kilpailivat loppuun Skeet ja Trap kilpailut.

Medalists in Skeet JM Cup competition - Mitalistit poikien Skeet Cup osakilpailussa
1. Tammaro Cassandro, ITA  120 + 25 = 145
2. Lauri Tiainen, FIN  121 + 21 = 142
3. Santeri Syrjätie, FIN  118 + 23 = 141
Medalists in Skeet JM team competition - Mitalistit poikien Skeet joukkuekilpailussa
1. FIN (Kurki, Syrjätie, Tiainen)  346
2. GER (Haase, Kozerev, Wülpern)  340
3. FIN 2 (Kallioinen, Vallioniemi J, Vallioniemi T.)  329
Medalists in Skeet JM Cup final - Mitalistit poikien Skeetin Cup finaalissa
1. Tammaro Cassandro, ITA  25
2. Lauri Tiainen, FIN  24
3. Gerrit Wülpern, GER  23 /1
Medalists in Trap JM Cup competition - Mitalistit poikien Trapin Cup osakilpailussa
1. Viktor Veretin, RUS  116 + 22 = 138
2. Maksim Smykov, RUS  117 + 17 = 134 /1
3. Susheel Gyanchand Sharan, IND  115 + 19 = 134 /0
Medalists in Trap JM team competition - Mitalistit poikien Trapin joukkuekilpailussa
1. RUS (Shaydullov, Smykov, Vinogradov)  334
2. TUR (Acarkan, Cavli, Kebapci)  325
3. FIN 2 (Arminen, Lampola, Pirttisalo A.)  314
Medalists in Trap JM Cup final - Mitalistit poikien Trapin Cup finaalissa
1. Mert Kofali, CTSSF  20
2. Gyanchand Sharan Susheel, IND  18
3. Maxim Smykov, RUS  17 /1

Full 25 target series - Täydet 25 kiekon sarjat

SKEET
Tammero Cassandro, ITA  1. 2. 4. final, cup final series - sarjat
Lauri Tiainen, FIN  1. ja 4. series - sarjat
Santeri Syrjätie, FIN  1. ja 3. series - sarjat
Oleg Kozerev, GER  2. serie - sarja
Eetu Kallioinen, FIN  4. serie - sarja
Anatoly Fedorov, RUS  2. serie - sarja
TRAP
Maksim Smykov, RUS  1. serie - sarja
Emanuele Buccolieri, ITA  4. serie - sarja
Mert Kofali, CTSSF  5. serie - sarja

Full results on the right column. Täydelliset tulokset löytyvät oikealta palstalta.


 

Three best in Skeet JW cup final
Three best in Trap JW cup final

 

25.8.2012  Päivi 

On Saturday junior women competed in Skeet and Trap.
Lauantaina tytöt kilpailivat Skeetissä ja Trapissa.

Medalists in Skeet JW Cup competition - Mitalistit tyttöjen Skeetin Cup osakilpailussa
1. Lucie Anastassiou, FRA  66 + 24 = 90
2. Natalia Vinogradova, RUS  64 + 24 + 88
3. Amber Hill, GBR  66 + 21 = 87 /4
Medalists in Skeet JW team competition - Mitalistit tyttöjen Skeetin joukkuekilpailussa
1. RUS (Firsova, Meleshcenko, Vinogradova)  191
Medalists in Trap JW Cup final - Mitalistit tyttöjen Skeetin Cup finaalissa
1. Olga Firsova, RUS  24
2. Natalia Vinogradova, RUS  23
3. Lucie Anastassiou, FRA  22
 
Medalists in Trap JW cup competition - Mitalistit tyttöjen Trapin Cup osakilpailussa
1. Silvana Stanco, ITA 66 + 21 = 87
2. Yulia Tugulokova, RUS  64 + 19 = 83
3. Ashley Carroll, USA  65 + 16 = 81
Medalists in Trap JW team competition - Mitalistit tyttöjen Trapin joukkuekilpailussa
1. USA (Bowers, Carroll, Lowen)  185
2. RUS (Krasheninnikova, Rabaya, Tugulokova)  178
3. FIN (Alariesto, Ojala, Qvarnström)  117
Medalists in Trap JW Cup final - Mitalistit tyttöjen Trapin Cup finaalissa
1. Yulia Tugulokova, RUS  21
2. Silvana Stanco, ITA  19
3. Ashley Carroll, USA  17 /1

Full results can be found from the right column. Täydelliset tulokset löytyvät oikealta palstalta.


 

Three best in cup final, photo: Marko Tammelin

 

24.8.2012 Päivi 

On Thursday Junior Men competed in Double Trap.
Torstaina pojat kilpailivat 2-trapissa.

Medalists in Cup competition - Mitalistit Cup osakilpailussa
1. Artem Nekrasov, RUS  142 + 48 = 190
2. Kiril Fokeev, RUS  139 + 44 = 183
3. Ankur Mittal, IND  131 + 46 = 177
Medalists in team competition - Mitalistit joukkuekilpailussa
1. Russia (Fokeev, Nekrasov, Starykh)  405

2. Finland (Ikävalko, Maunula, Ylönen)  355
Medalists in Cup final - Mitalistit Cup finaalissa
1. Arten Nekrasov, RUS  49
2. Shayan Masoon, IND  47
3. Roman Zagumennow, RUS  44


 

IJSC 2012

 

2012 INTERNATIONAL JUNIOR SHOTGUN CUP, ORIMATTILA, FINLAND

VENUE: The 2012 International Junior Shotgun Cup, Finland competition in skeet, trap and double trap will be held at the Salola Shotgun Ranges in the town of Orimattila in the vicinity of Lahti. (Same venue as last year).


TIME:
From the 21st to the 26th of August 2012
 
EVENTS
:
DICIPLINETRAPSKEETDOUBLE TRAP
Junior Male125 trg125 trg150 trg
Junior female75 trg75 trg-
 
All events will include a final.
No maximum participation limit. 3 shooters per event from each country will form the official national team for the team event. Additional teams can be entered.
 
FINAL ENTRY DEAD LINE
Dead line for final entries 1st of August 2012.
Note: Hotel reservation by 6th of July 2012 LATEST!

Each federation will receive a confirmation of entry by fax or e-mail.
The entry situation is shown on this page and will be updated regularly.

 
COMPETITION PROGRAM
 

Tue 21.8.

Wed 22.8.

Thu 23.8.

Fri 24.8.

Sat 25.8.

Sun 26.8.

Mon 27.8.

 
ARRIVAL DAY
 
Unofficial training
 
Double trap
official pre event training
 
Trap + skeet unofficial training
 
Technical meeting
 
 
Opening ceremony
 
Double trap competition
JM 150 + final
 
Cup Final
 
Trap + skeet unofficial training
 
prize awarding
 
 
Skeet + Trap official pre event training
 
 
 
 
 
 
 
 
Skeet + Trap competition
JM 75
JW 75 + finals
 
Cup Finals JW
 
prize awarding
 
informal
banquet
 
 
Skeet + Trap competition
JM 50 + finals
 
Cup Finals JM
 
 
prize awarding
closing
ceremony
 
DEPARTURE DAY

  
GENERAL INFORMATION
 
Orimattila, Lahti and Finland:
For information on Orimattila see www.orimattila.fi,
for Lahti see www.lahti.fi, Sports Institute of Finland and Vierumaki Country Club www.vierumaki.fi and for Finland see www.finland.fi
 
 
PDF-tiedostoBULLETIN (detailed) (190 kB)
Tiedote
PDF-tiedostoBULLETIN (detailet) (190 kB)
Tiedote