Pohjolakiekko ja Nastatuplat 12.-13.7.2008

Simo Köylinen.

Simo Köylinen voitti Nastatuplan hyvällä tuloksella 182 (137+45) kiekkoa

Simo Köylinen paukutti kaksoistrapin Nastatuplat-kilpailun voiton hyvällä tuloksella 182 (137+45) kiekkoa Orimattilassa sunnuntaina 13. heinäkuuta. Köylinen oli todella ylivoimainen, kun toiseksi sijoittunut OSU:n Niko Hyvärinen jäi 16 kiekkoa tuloksellaan 166 (128+38) kiekkoa.

31-vuotias orimattilalainen Simo Köylinen sivusi 182 (137+45) kiekollaan sekä peruskilpailun (137) että finaalin (182) kauden parhaita tuloksiaan.

Kaksoistrapin Nastatuplat, 150 kiekon peruskilpailu + 50 kiekon finaali, A-sarja: 1) Simo Köylinen OSU 182 (137+45), 2) Niko Hyvärinen OSU 166 (128+38), 3) Sami Ritsilä Ruma 164 (123+41), 4) Raimo Jokiniemi LoA 156 (122+34), 5) Teemu Jutila RMY 151 (111+40), 6) Juhani Manninen SaSA 138 (108+30).

Kaksoistrapin Nastatuplat, 150 kiekon peruskilpailu + 50 kiekon finaali, B-sarja: 1) Mika Bister K-64 138 (101+37), 2) Risto Suurla LVA 131 (97+34), 3) Riitta-Mari Vuorenmaa LovAS 126 (96+30), 4) Juho-Pekka Maunula OSU 94 (72+22), 5) Mikko Manninen RMY 93 (71+22).

Kaksoistrapin Nastatuplat, joukkuekilpailu: 1) OSU 369 (Simo Köylinen 137, Niko Hyvärinen 128, Henry Romppanen 104).

Nastatuplan viralliset tulokset

PDF-tiedostoHenkilökohtainen (11 kB)
PDF-tiedostoJoukkue (10 kB)
Petri Nummela.

Petri Nummela voitti trapin Pohjolakiekon

Lahden Ampumaseuraa edustava Petri Nummela voitti trapin Pohjolakiekon Orimattilassa 12.-13. heinäkuuta. Nummela paukutti rikki 138 (115+23) kiekkoa ja oli ylivoimainen, kun OSU:n Henri Keskipasma jäi kuusi kiekkoa tuloksella 132 (111+21).

Pohjolakiekko, A-sarja, 125 kiekon peruskilpailu + 25 kiekon finaali: 1) Petri Nummela LAS 138 (115+23), 2) Henri Keskipasma OSU 132 (111/2 uusinnassa finaalipaikasta +21), 3) Andres Kull Viro 130 (113+17), 4) Heikki Siivonen LAS 128/1 uusinnassa neljännestä sijasta (112+16), 5) Ari Jokinen LAS 128/0/1 (114+14), 6) Antti Helin SSG 128/0/0 (111/2+17).

Pohjolakiekko, B-sarja, 125 kiekon peruskilpailu + 25 kiekon finaali: 1) Joni Granqvist IA 122/1 (104+18), 2) Miikka Valtonen MKMS 122/0 (102+20), 3) Sauli Turpeinen ESF 120 (104+16), 4) Raimo Nikander Cal12 117/2 (101/1+16), 5) Markku Vikström KellMS 117/1 (101/1+16), 6) Jukka Laakso OSU 117/0 (101/1+16).

Pohjolakiekko, C-sarja, 125 kiekon peruskilpailu + 25 kiekon finaali: 1) Roni Vitali SSG 108 (94+14), 2) Timo Valtonen MKMS 106 (89+17), 3) Tuomas Hjelm Trap-73 103 (90+13), 4) J-P Tuhkanen SSG 102 (89+13).

Pohjolakiekko, joukkuekilpailu: 1) SSG 329 (Heikki Svahn 110, Henrikki Vitali 108, Antti Helin 111), 2) OSU I 322 (Henri Keskipasma 111, Jukka Laakso 101, Simo Ruusunen 110), 3) OSU II 308 (Juho Hannonen 100, Tuukka Laurila 109, Kalle Vuori 99).

Pohjolakiekon viralliset tulokset

PDF-tiedostoA-sarja (14 kB)
PDF-tiedostoB-sarja (12 kB)
PDF-tiedostoC-sarja (12 kB)
PDF-tiedostoJoukkueet (11 kB)