Kauden päättäjäiset 2010

Kauden päättäjäiset järjestettiin perjantaina 19.11.2010 jo perinteiseen tapaan OSU:n haulikkoradan paviljongilla. Tilaisuudessa palkitiin kauden aikana menestyneitä jäseniä.

Vuoden parhaat 2010

Paras ampujaMarja Maunula
Paras miesampujaSimo Köylinen
Paras junioriampujaJoni Kokko
Paras pistooliampujaEeva Vilander
Paras kivääriampujaHannu Lahtinen
Vuoden yllättäjäMarja Maunula

 

Kuvassa vuoden parhaat, vasemmalta: Marja Maunula, Hannu Lahtinen, Joni Kokko sekä Eeva Vilander. Kuva: Kullervo Hakama
SM mitalisteja vuodelta 2010. Kuva Kullervo Hakama

 SM-mitalistit

 

AmpujaMitaleja yht.HenkilökohtaisetJoukkue
Henrik Parkkinen8Kansallinen Trap Y20 kulta
Automaattitrap Y20 hopeaa
Trap Y20 hopea
Kaksoistrap Y20 kulta
Trap Y20 kulta
Automaattitrap Y20 hopea
Kansallinen trap Y20 hopea
Kaksoistrap Y hopea
Marika Salmi7A-trap N hopea
Kaksoistrap N hopea
Kansallinen trap N pronssi
Automaattitrap N kulta
Kansallinen trap N kulta
Kaksoistrap N kulta
Trap N kulta
Marja Maunula6

Kansallinen Trap N kulta
A-trap N pronssi

A-trap N kulta
Kansallinen Trap N kulta
Kaksoistrap N kulta
Trap N kulta
Juha Perttola5Kaksoistrap Y20 kulta
Kansallinen trap Y20 pronssia
Kaksoistrap Y kulta
Kaksoistrap Y20 kulta
Kansallinen trap Y20 hopea
Karri Arminen5Kansallinen trap Y17 hopea
Automaattitrap Y17 pronssi
 
Kansallinen trap Y20 kulta
Trap Y20 kulta
Automaattitrap Y20 hopea
Joni Kokko4Kansallinen trap Y17 kulta
Trap Y17 kulta
Kansallinen trap Y20 kulta
Trap Y20 kulta

Satu Mäkelä-Nummela

4Trap N hopea
Trap Y hopea
Trap N kulta
Trap Y hopea
Henry Romppanen4Kaksoistrap Y20 pronssiKaksoistrap Y20 kulta
Kaksoistrap Y hopea
Kansallinen trap Y20 hopea
Jaana Bäcklund3Kaksoistrap N kultaKaksoistrap N kulta
Kaksoistrap Y, hopea
Juho-Pekka Maunula3 Kaksoistrap Y17 pronssiKansallinen trap Y20 kulta
Automaattitrap Y20 hopea
Erkki Inkiläinen2Kaksoistrap Y70 kulta
Automaattitrap Y70 kulta
 
Niko Hyvärinen2Kaksoistrap Y hopeaKaksoistrap Y kulta
Jussi Anttonen2Kaksoistrap Y pronssiKaksoistrap Y kulta
Matti Nummela1Trap Y55 SM kulta 
Eeva Vilander150 m pistooli N pronssi 
Noora Antikainen1 Kansallinen trap N kulta
Sirpa Mehtonen1 Automaattitrap N kulta
Henri Keskipasma1 Trap Y hopea
Jukka Laakso1 Trap Y hopea

 

Suomen ennätykset

 

Marja Maunula (4)
Kansallinen Trap N SE, FSE ja JSE
Trap N JSE

Joni Kokko (2)
Kansallinen trap Y17 SE
Kansallinen trap Y20 JSE

Marika Salmi (2)
Kansallinen trap N JSE
Trap N JSE

Eeva Vilander (1)
Ilmapistooli N50 SE

Matti Nummela (1)
Trap Y55 SSE

Noora Antikainen (1)
Kansallinen trap N JSE

Karri Arminen (1)
Kansallinen trap Y20 JSE

Juho-Pekka Maunula (1)
Kansallinen trap Y20 JSE

Satu Mäkelä-Nummela (1)
Trap N JSE

 

Lyhenteet:

SE = Suomen ennätys, FSE = Finaali Suomen ennätys, SSE = Sivuaa Suomen ennätystä, JSE = Joukkue Suomen ennätys